Jdi na obsah Jdi na menu
 


HALLIWELOVY

 

Začalo to kdysi dávno, před staletími v malé kolonii na východním pobřeží tenkrát nové země(USA). Zde žila mladá žena Charlotte Warren, čarodějka. Později zjistila, že její dítě bude jednou z nejmocnějších čarodějek vůbec. Když se jí dítě snažili temné síly ukrást, přispěchaly jí na pomoc tři zvláštní ženy, které zachránili jak život její tak i její novorozené dcery- Melindy.

Melinda se přestěhovala do Salemu a v roce 1693 začala knihu-Kniha Stínů. O několik let později ji zradil její milenec,zaklínač Matthew Tat, prozradil její tajemství mudlům, kteří ji upálili. Melinda se mohla zachránit, ale raději zachránila svou jedinou dceru Prudence. Na hranici vyřkla ono památné proroctví, že v budoucnu se na světě objeví tři sestry, které budou nejmocnějšími čarodějkami jaké kdy svět poznal.

Schopnosti se po staletí dědily z matky na dceru a na počátku dvacátého století se rod Warrenů přestěhoval do démonického San Franciska. Ve dvacátých letech spolu žili tři sestřenice, které v domě pořádaly večírky. Své magické schopnosti zvláště neskrývaly. Jedna ze sesřenic si začala románek s démonem Antonem. Zradila své sestřenice a ony byly donuceny ji zabít a navždy proklít. Za nějaký ten čas se prostřední sestřenici narodila holčička, a protože v rodině měli jakýsi zvyk, dávat jména na P, holčičku pojmenovali Penelope.

Penelope byla velice mocná a výnamná čarodějka se schopností telekineze. V roce 1950 se jí narodila dcera Patrica s jejím prvním mužem Allanem Halliwellem. Poté se Peny vdala ještě třikrát a přestala důvěřovat mužům.

Paty se zamilovala do Victora Beneta. Měla spolu tři dcerky, ale Victor zrovna nefandil její čarovné kariéře, a proto od rodiny odešel, což Peny utvrdilo ještě víc v její zášti proti mužům.

První dcera se narodila v roce 1971 a dali jí jméno Prudence. Prue získala schopnosti své babičky, tedy telekinezi. O dva roky později jí přibyla sestřička Piper, která měla schopnosti své mámy, zastavovat čas. O další dva roky později přišla na svět Phoebe, které získala zcela novou schopnost v rodě, předtuchy.

Po té, co se Victor odstěhoval od rodiny, se Patty začala scházet se svým světlonošem Samuelem. Měli spolu románek, který vyvrcholil tím, že jim narodila dcerka, ale protože vztahy mezi světlonoši a čarodějkami jsou přísně zakázané, museli se s malou holčičkou rozloučit a dát ji do dětského domova. Z malé holčičky vyrostla Paige, která má schopnost přitahování(jakási mutace telekineze) a přenášení se.

Patty zemřela v boji s vodním démonem a starší ze Sama udělali za trest smrtelníka. Tři holčičky vychovávala Penny. Snažila se, aby žili co možná nejvíce normálním životem, a proto jim svázala schopnosti.

Poté, co setry vyrstly a staly se z nich krásné mladé ženy, Penny smrtelně onemocněla. Phoebe žijící v New Yaorku si užívala život, zatímco Piper a Prue se snažily vydělávat. Penny si své vnučk zavolala k sobě, ale než přijely, umřela.

Prue, Piper a Phoebe se přestěhovaly do domu, Prue pracovala v aukční síni, Piper si sehnala práci jako šéfkuchařka v restauraci Queke.

Phoebe hned první večer spustila kolotoč událostí. Na půdě našla starosávnou knihu a začatla se. Na hlas přečetla kouzlo, k obnovení Moci tří. Hned další den se stalo několik zvláštních událostí. Piper při hovoru zmrazila ochutnávače a mohla tak jídlo dodělat. Phoebe měla vidění, že dva chlapce srazí auto. Prue se natolik rozčílila, že všechny věci v drogérii vypadli ze svého místa.

Sestry začaly bojovat proti zlu, ale jejich soukromí život šel dál. Prue potkala svou lásku z děctví Andyho. Piper se zamilovala do údržbáře Lea a Phoebe si snažila najít práci. Později se sestry dozvěděli, že Leo není údržbář, ale jejich světlonoš.

Mezi tím, Paige přišla o pěstounské rodiče a vystudovala školu. Stala se z ní sociální pracovnice, odhodlaná pomáhat lidem.

Andy zemřel při jednom boji s démonem času. Prue to velice vzalo a nechtěla již nadále být čarodějkou. Krizi, ale překonala a život šel dál. Do sousedství se přestěhoval velice přitažlivý muž Dan. Piper a Leo nemohli být spolu, jelikož jim to straší zakázali. Piper se začala scházet s Danem. Phoebe se rozhodla, že vystuduje vysokou školu a hned se zapsala na univerzitu. Prue odešla z práce a začala pracovat jako fotografka pro časopis 415. Ovšem v té době již měla schopnost astrální projekce. Piper se rozhodovala mezi Danem a Leem a nakonec zvolila delší cestu nástrahů-Lea. Phoebe potkala sympatického právníka Colea Ternera, z něhož se později vyklubal démon.

Piper a Leo se nakonec vzali. Phoebe a Cole také a Prue zemřela. Na pohřbu se objevila Paige, ovšem ne náhodou, jelikož byla Piper zničená ztrátou sestry vyslovila kouzlo Moci tří, které přivolalo Paige. Paige pomůže zničit démona a je z toho, jaksi v šoku, přiznejme si, kdo by nebyl, kdyby se dozvěděl, že je čarodějka a nechal by vybuchnout nějakou potvoru. Paige uteče.

Později se však k sestrám nastěhuje a začíná další životní fáze. Piper převzala úlohu starší sestry, Phoebe dělá prostředníka, ale má problémy s Coleem. Otěhotní a stane se z ní královna podsvětí. Paige se hádá s Piper a snaží se zapamatovat z čeho a jak se dělají různé lektvary.

Phoebe je osvobozena a rozvede se s Coleem. Piper a Leo chtějí miminko a Paige projde Piperřiným testem bylinek.

Později Paige Colea zničí a Phoebe se slibně rozjíždí kariéra v časopisu The by Mirror. Piper otěhotní a narodí se jí mocná čaroděj, teda spíš mocné mimčo jménem Wyatt Matthew Halliwell.

Malý Wyatt má nesmírné schopnosti, nejen že je na půl světlonoš a na půl čarodějek, ale je prvorozený syn nejmocnější čarodějky Moci tří. Jeho schopnosti jsou nesmírné, ale démon spolu s jedním straším mu otráví mysl.

Přichází mladík z budoucnosti,Chris, a pomůže zachránit Paige před smrtí. Říká, že je světlonoš a , že přišel změnit budoucnost k lepšímu. Z počátku na to, ale nevypadá. Unese Lea a sestry posílá na hony za démony. Ve skutečnosti jde Chrisovi hlavně o to, jak dostat Knihu stínů. Z budoucnosti také přijde jeho přítelkyně démonka Bianca. Společně se vydají ke Grimore(temná Kniha stínů). Chris se dostává do budoucnosti, kde se setkává s pánem všeho Zla-Wyattem. Po krátkém rozhovoru Chris utíká zpátky do minulosti a Biancu zneškodní Wyatt. Chris nechápe, proč se Bianca opět přidala na stranu zla a vše řekne Phoebe a Paige.

Chris je synem Piper a Lea. Toto sdělení se ovšem Piper nedozvídá, jelikož by to mohlo ohrozit Chrisovu existenci. Proto, když má dojít k jeho početí se Phoebe a Paige snaží nějak zromantizovat Piper a Lea. Moc se jim to nedaří a při boji proti zlu se Piper a Leo ocitají ve sféře duchů. Leo umírá, Piper brečí a je vidět, že se Chris přeci jen narodí.

Poté se Piper dozvídá od svých sester, že je těhotná. Nějak nechápe, jak mohly vědět, že strávila noc s Leem a že je těhotná, ale ony ji všechno poví.

Piper neřekla Leovi nic o Chrisovi ani o jejím těhotenství a zaměřuje se na to, proč ji Chris nemá rád. Myslí si, že byla špatná matka, ale později se dovídá, že brzy zemřela a Chris ji nechce ztratit znovu, proto se od ní oddaluje.

Piper a Chris jsou si blízcí, Leo se dozvídá o druhém dítěti, Paige pracuje ve škole magie a má přítele čaroděje Richarda. Phoebe dostala vidění, že bude mít miminko a tak hledá správného otce podle abecedy.

Chris se má každou chvíli narodit, a tak posílají Chrise zpátky do jeho současnosti. Něco se ale zvrtne,……………………